امروز: دوشنبه 18 اسفند 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 433 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 231

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت دارای 231 صفحه می باشد بخشی از فایل صاحب نظران حوزه شخصیت و روانشناسی از کلمه شخصیت تعریفهای گوناگونی ارایه داده اند

قیمت فایل فقط 22,000 تومان

خرید

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت
تعداد صفحات: 231
فرمت فایل: word
این فایل قابلیت ویرایش دارد.

مناسب برای دانشجویان روانشناسی و علوم تربیتی
آماده ارائه درسی می باشد.
قابلیت جستجو دارد.
بخشی از فایل:
فصل اول
صاحب نظران حوزه شخصیت و روانشناسی از کلمه شخصیت تعریفهای گوناگونی ارایه داده اند. از نظر ریشه ای، گفته شده است که کلمه شخصیت که برابر معادل کلمه Personality انگلیسی یا Personalite فرانسه است در حقیقت از ریشه لاتین Persona گرفته شده که به معنی نقاب یا ماسکی بود  که در یونان و روم قدیم بازیگران تئاتر بر چهره می گذاشتند.
این تعبیر تلویحا اشاره بر این مطلب دارد که شخصیت هر کس ماسکی است که او بر چهره خود می زند تا وجه تمیز او از دیگران باشد. آرتور ربر (۱۹۹۵) در فرهنگ روانشناسی خود شخصیت را چنان در برابر تعریف شدن مقاوم و از نظر کاربرد چنان گسترده میداند که نمی توان یک عبارت ساده و منسجم درباره آن بیان کرد.
ربر معتقد است که به جای تکرار بیهوده گفته های بعضی از صاحب نظران در زمینه متعدد بودن تعریف شخصیت ( مثلا، گوردون آلپورت، در ۱۹۲۷ توانست تقریبا ۵۰ تعریف مختلف از شخصیت را در کارهای محققان دیگر نقل کند، و خدا میداند که امروزه چند تعریف از آن می توان یافت!)، بهتر است آن را برحسب دیدگاههای نظریه های مختلف شخصیت مشخص کنیم. 
این رویکرد از همه بهتر است، زیرا معنی این اصطلاح از دید هر صاحبنظری از سوگیریهای نظری و از ابزارهای تجربی که در ارزشیابی و آزمودن نظریه او به کار می رود، رنگ می گیرد.

قیمت فایل فقط 22,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت , خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت , کتاب روانشناسی شخصیت , دانلود کتاب روانشناسی شخصیت , دانلود خلاصه روانشناسی شخصیت , روانشناسی شخصیت , خلاصه روانشناسی شخصیت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر