امروز: دوشنبه 4 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن

پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن دسته: پاورپوینت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 249 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 29

دانلود پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن بررسی آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن پاورپوینت جامع و کامل آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن کاملترین پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن پکیج پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن مقاله آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنتر

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 29 صفحه

آلودگی منابع آب به موادنفتی و روش كنترل آن توسعه فعالیت های اکتشافی استخراج و بهره برداری از منابع نفتی در کشورهای نفت خیز سبب بروز مشکلات زیست محیطی متعددی برای آن کشورها شده که یکی از مهمترین آنها آلودگی منابع آب و افزایش مقدار هیدروکربن ها در آب می باشد. بسیاری از ترکیبات آلی که از صنایع نفت و پتروشیمی و صنایع پایین دستی آنها به منابع محیط زیست وارد می شوند، مقاوم به تجزیه بیولوژیک بوده و دارای پتانسیل سمیت برای انسان می باشند. تصفیه این ترکیبات در فرایندهای تصفیه بیولوژیک معمولاً با مشکل مواجه است و اصطلاحاً به آنها ترکیبات مقاوم به تجزیه (Refractory) می گویند. نفت و ترکیبات آن نفت خام مخلوط پیچیده ای از هیدروكربن ها و تركیبات وابسته است. هیدروكربن های تشكیل دهنده آن دارای یك رنج گسترده ای از نقطه نظر اندازه مولكولی است كه این رنج شامل متان تا آروماتیك های چند هسته ای و آسفالتن ها می باشد. نفت خام شامل 84 تا 87 درصدکربن ، 11 تا 14 درصد هیدروژن، 0 تا 5 درصد گوگرد، 0 تا 1 درصد نیتروژن و 0 تا 1 درصد اكسیژن می باشد. ترکیب شیمیائی نفت خام شامل:
1 - پارافین های نرمال:
پارافین های نرمال از متان تا 70 اتم كربن در مولكول، در نفت خام جدا و شناسایی شده اند.
2 -پارافین های شاخه دار:
3 - هیدرو كربن های بنزنی: هیدرو كربن های بنزنی نظیر بنزن، نفتالین، بی فنیل و مشتقات الكیل دار پلی آروماتیك وآنتراسن به مقدار خیلی كم در نفت وجود دارد.
4 - تركیبات غیر هیدروكربنی: نیتروژن، گوگرد و فلزات به مقدار كم در نفت وجود دارد. 5 - تركیبات گوگردی: نظیر سولفید دی هیدروژن، مركاپتانها، سولفیدها، دی سولفیدهای حلقوی و تیوفین.
6 - تركیبات نیتروژن دار: تركیبات نیتروژن دار موجود در نفت عمدتاً شامل: پیریدین، كینولئین، كاربازل، اندول، پیرول، متالوپیرفیرینها،كمپلكسهای تترا پیرولیك می باشد.
7 - تركیبات اكسیژن دار: مهمترین تركیب موجود در این گروه كربوكسلیك اسیدها می باشد.
علاوه بر كربوكسلیك اسیدها، فنولها ، كتونها ، دی بنزو فوران نیز در دسته تركیبات اكسیژن دار تشكیل دهنده نفت می باشد.
8 - فلزات: در نفت نیكل و وانادیوم بیشتر یافت می شود اما فلزاتی نظیر آهن، روی، كروم، مس، منگنز و كبالت نیز موجود می باشد.
9 - آسفالت و آسفالتن: نفت خام شامل تركیبات غیر فرار جامد با جرم مولكولی زیاد است كه هنگام تقطیر در ستون باقی می مانند. آسفالتن ها تركیباتی با جرم مولكولی بالا و ساختمان بسیار پیچیده هستند . پیشگوئی رفتار آلودگی

آلایندها بعد از ورود به یک سایت دچار یکی از سرنوشتهای ذیل می شوند:
* گروهی از آلاینده ها فرار بوده و به طرف بالا حرکت می کنند.
* بعضی به طرف پایین نشت می کنندوممکن است به منابع آبهای زیر زمینی وارد شوند.
* گروهی در بخش مركزی وبصورت یك ستون یا توده حرکت می نمایند.
* بخشی تجزیه می شوند.
* بعضی آلاینده هابه عنوان ترکیبات شیمیایی مقاوم روی سایت باقی می مانند. عمده ترین منابعی كه باعث وارد كردن آلودگی نفتی به محیط زیست می گردد شامل موارد زیرمی باشد:
1 - حمل و نقل دریایی مواد نفتی
2 - ایستگاههای تولید و بهره برداری و بارگیری نفت
3 - پالایشگاههای نفت
4 - منابع طبیعی مثل نزولات جوی و نشتهای طبیعی نفت
5 - حوادث غیر مترقبه خطرات مواد زائد نفتی بر روی انسان به سه صورت بروز می كند:
1 - آلودگی آب كه از این طریق ممكن است سلامت انسان را بصورت مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر قرار دهد.
2- استفاده از مواد غذایی دریایی آلوده به ترکیبات نفتی ممكن است سلامتی انسان را تهدید نماید زیرا برخی از مواد آلی دارای خاصیت تجمعی در بدن موجودات دریایی مخصوصاً ماهی ها هستند و از این طریق ممكن است وارد زنجیره غذایی انسان شوند.
3 - در اثر تماس مستقیم انسان با مواد زائد نفتی ممكن است سلامتی انسان مورد تهدید قرار گیرد. سرنوشت مواد درآبهای زیرزمینی تحت تاثیر مکانیزمهای مختلفی شامل تجزیه بیولوژیکی بوسیله میکرارگانیزمها، اکسیداسیون شیمیایی واحیاء، جذب و تبادل یونی، فیلتراسیون، رسوب دهی شیمیایی، رقیق سازی و فراریت و واکنشهای فتو شیمیایی می باشد. منابع اصلی آلودگی گروه اول : شامل منابعی است که به طور عمده جهت تخلیه مواد آلاینده طراحی شده اند نظیر:چاه های جذبی
تزریق مواد زائد می تواند به پنج طریق اصلی آبهای زیرزمینی را آلوده نماید.
-چاه های دارای ساختمان معیوب.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن , بررسی آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن , پاورپوینت جامع و کامل آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن , کاملترین پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن , پکیج پاورپوینت آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنترل آن , مقاله آلودگی منابع آب به مواد نفتی و روش كنتر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر